DELTAKLUB
ul. Gałczyńskiego 26,
09-400 Płock
tel. 24 366 53 66
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Grupa radiowa

Kolejne zajęcia dla uczniów z grupy radiowej w ramach projektu „Tam, gdzie się styka z polskim matematyka. STEAM-owe warsztaty radiowo-filmowe” były nieszablonowe, zatem, aby pozostać w klimacie rodem z Alicji z Krainy Czarów,  relację ze spotkania rozpoczniemy od końca:

„Rozmowa na zajęciach była tak aktywna, jak moja obecność na zdalnym WF.” „Zgadzam się, ponieważ chochliki kąpały się wtedy w zupie.” „Z jednej strony było super, a z drugiej nie, ponieważ podłoga zamieniła się niespodziewanie w lawę.” „Trzeba przyznać, że było bardzo wesoło, odwiedził nas gadający kot, który w połowie zajęć odleciał.” „Uważam, że ta sytuacja jest tak absurdalna, że niebo jest zielone…”

Podczas zajęć zadaniem uczestników było przygotowanie i przeprowadzenie rozmowy na temat edukacji zdalnej. Duet z SP 3: Karolina i Ania, preferuje edukację stacjonarną i zaleca szybki powrót do szkół, duet z SP 20: Julia i Gabrysia, wprost przeciwnie. A pomiędzy nimi – Kuba, prowadzący, ze stoickim spokojnemu i dystansem postrzegający chaos wygenerowanej na potrzeby chwili rzeczywistości. I to wszystko w ciągu 2 minut i 7 sekund. W ten sposób zadebiutował nowy program „Pod tytułem”. Sami zobaczcie jaki jest efekt…

Reżyseria i montaż - Michał Stańczak. Wsparcie psychiczne i podpowiedzi z offu – Małgorzata Gasik.

Projekt jest współfinansowany ze środków z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest kształtowanie samodzielności w rozwiązywaniu problemu, wdrażanie do pracy projektowej z wykorzystaniem różnych dziedzin wiedzy. Projekt oparty jest na koncepcji STEAM – science, technology, engineering, art, mathematics. Idea ta buduje kreatywność i uczy twórczego rozwiązywania problemów w projektach. Zachęca do krytycznego myślenia i uczenia opartego na dociekaniu.